Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a
Выставки

Выставка фоторабот Владимира Базана «Визуальная щедрость»

Мероприятие уже прошло

Время работы Ср-Вс: 12:00 — 20:00
Жанр Фото
Стоимость входа

Свободный 

Автор виставки - фотограф і художник з Білорусі, який через політичні обставини переїхав до Франції. Його фотографічна творчість різноманітна: неореалістичні замальовки життя у Білорусі 1970-80-х років, портрети діячів культури, гостро-соціальний репортаж. Важливе місце у творчості В. Базана займає суто "художня фотографія". Маються на увазі твори у яких авторське висловлювання складається з візуальних емоційно-інтуїтивних образів, а притаманні вербальній мові засоби, як от логіка чи концепція, відходять на другий план.

Виставка "Візуальна щедрість. Світлини Парижу" представляє саме цю сторону творчості автора. На прикладі представлених світлин, ми, глядачі, можемо бачити, як вдало візуальне емоційне сприйняття автора співпадає та підсилюється візуальним емоційним середовищем притаманним Парижу. Виникає рідкісне відчуття естетичної щедрості, найвищої інтелектуально-емоційної насолоди.

Творчість Володимира Базана близька до традиції гуманістичної повоєнної фотографії, яку започаткували ще Анри Картьє-Брессон, Робер Дуано, Брассай та ін.

Близкість відчувається, перш за все, у згаданій візуальності, в увазі до психологічного стану автора, тобто, до персонального світу людини. Простір представлений на світлинах, як у живописі пост-імпресіоністів, є продовженням і візуалізацією внутрішнього настрою. Речі, будинки, повітря, вода, сама атмосфера на фотографіях В. Базана отримують антропоцентричний вимір.

Творчий розвиток сучасним автором традиції повоєнної гуманістичної фторграфії середини минулого сторіччя є симптоматичним у наш час. Особливо з урахуванням нових загроз сучасного світу, турбулентності у царині традиційних цінностей. Сподіваюся, що завдяки гуманістичній фотографії Володимира Базана багато хто з віддвідувачів галереї знайде не тільки естетичне задоволення, а й розраду душі, впевненість у собі, любов до оточуючих його людей.
Вишеславський Гліб.

Володимир БАЗАН (Vladimir Bazan)

21.10.1953 народився в Унечі, Брянська область) - фотожурналіст.

У Вітебську жив з 1956 р. Закінчив художньо - графічний факультет Вітебського педінституту (1978). Працював фотографом, кореспондентом, відповідальним секретарем в багатотиражці «Будівельник» (1980-1990). 

Творець (разом з фотографом Ігорем Лейкіним) і головний редактор, дизайнер і фотокореспондент першої недержавної в Білорусі суспільно-політичної газети «Вітебський кур'єр» (1989-2007). Газета удостоєна Премії фонду німецького журналіста Герда Буцеріуса і Норвезького фонду «Свобода слова» (2005).

Участь у виставках з 1973 року. Лауреат премії ленінського комсомолу Вітебщини за серію робіт «Діти». (1985). Золота медаль ВДНГ СРСР за серію фотографій «Думай, хлопець ...» про дитячу колонію (1987). Медаль «За видатну майстерність» на виставці «The Epoch Times First Grand Photography Competition» за фото «Гра в шашки» (2007, США).

Володимир брав участь у виставках «Венус» в Кракові (1976), «Людина і час» в Москві (1980), «Інфосканбалтік» в Ростоку (1983), «Фотосміх» в Габрово (1984), «Здоров'я для всіх» в Женеві (1988), «Покоління» у Палаці ЮНЕСКО в Парижі (1987). В середині 80-х був головою вітебського фотоклубу «Вітьба».

Центральне місце в творчості займає репортажна, публіцистична, жанрова фотографія. Серед основних робіт серії «Думай, хлопець ...» (1982-2005), «Свято в православної церкви» (1988), «Піонерський табір» (1989), «Прикмети» (1989), «Чорнобильський натюрморт »(1996), «Париж! Париж ... Я не хочу додому ... » (2001-2007), фотосерія «Вірменія. Грудень. 1988». Фотографії про землетрус у Вірменії відзначені першою премією в НДР на фотосалоні «Інфосканбалтік» фірми Цейс-Практика). Головний редактор спеціального номера газети присвяченого Першим Шагаловским днях у Вітебську (1991). 

ОСТАВЬТЕ ОТЗЫВ
Отправить комментарий
Нажимая кнопку «Отправить комментарий», вы принимаете Правила размещения комментариев и даете согласие на обработку своих персональных данных .
На данном Веб-сайте используются файлы cookie. Продолжая пользоваться ресурсом, вы соглашаетесь с условиями Политики обработки персональных данных.