Скачать из Windows Phone Store
a a a a a a a
Выставки

Выставка настенных росписей синагог Буковины «Какие же красивые шатры твои, Яков ...»

Мероприятие уже прошло

Время работы Пн: 11:00 - 16:00, Вт-Вс: 11:00 – 19:00
Жанр Живопись, Тематическая выставка
Стоимость входа
  • 40 грн.
  • 20 грн. - льготный билет

* к льготным категориям относятся: студенты, школьники, пенсионеры. 

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» спільно з Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв, Асоціацією єврейських організацій та общин (ВААД) України представляють виставку «Які ж гарні шатра твої, Якове…» Настінні розписи синагог Буковини.

Синагогальне малярство – самобутнє явище єврейської сакральної культури. Воно зародилося в XVI ст. на теренах Речі Посполитої та з часом набуло поширення в усій Центрально-Східній Європі. В межах історичної області Буковини традиція декорування внутрішніх стін синагог побутувала приблизно до середини ХХ ст. й обірвалася внаслідок Голокосту та повоєнних тоталітарних практик у державах регіону.

Упродовж останніх років у декількох місцях Буковини було виявлено фрагменти настінного малярства. Вони дивом збереглися у раніше закритих єврейських культових спорудах, перепрофільованих під інші потреби. Переважна більшість зразків розписів залишаються малодоступними й маловідомими для широкого загалу.

Цю прогалину покликана хоча б частково заповнити виставка, підготовлена в рамках спеціального проекту Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини спільно з Асоціацією єврейських організацій та общин (ВААД) України у співпраці з Центром сходознавства Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Федерацією єврейських громад Румунії, Університетом Бар-Ілан (м. Рамат-Ган, Ізраїль), Єврейським університетом (м. Єрусалим, Ізраїль), Чернівецькою міською радою.

Виставка включає в себе зразки декору з восьми об’єктів, розташованих у північній (українській) та південній (румунській) частинах Буковини. Сучасні світлини з сюжетами та коментарями до них, графічні схеми та історичні довідки, а також спеціально підготовлене видання виставкового каталогу допоможуть сформувати уявлення про синагогальний живопис як один із символів ментальності східноєвропейського єврейського містечка – штетла та водночас невід’ємну частину національної і світової культурної спадщини.

МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).

Акредитація для ЗМІ за номером (096) 906 51 89 (Ілона)

Куратор від музею – Людмила (093) 556 38 59

Все события твоего города в мобильном приложении relax.ua. Найди «relax.ua» в своем маркете: App Store, Google Play!   
ОСТАВЬТЕ ОТЗЫВ
Отправить комментарий
Нажимая кнопку «Отправить комментарий», вы принимаете Правила размещения комментариев и даете согласие на обработку своих персональных данных .
На данном Веб-сайте используются файлы cookie. Продолжая пользоваться ресурсом, вы соглашаетесь с условиями Политики обработки персональных данных.